Strona główna  |  Mapa strony  |  Kontakt
szukaj:

Dostarczanie dokumentów

 Dostarczanie dokumentów do biura może odbywać się na kilka sposobów:

 

 1. Dostarczanie dokumentów do biura osobiście.
  • Dokumenty do zaksięgowania za dany miesiąc są dostarczane do biura raz w miesiącu do 7 dnia następnego miesiąca -metoda tradycyjna.
 2. Odbiór dokumentów przez biuro osobiście lub za pośrednictwem kuriera.
  • W przypadku, gdy klient biura wyrazi takie życzenie, będziemy odbierać dokumenty do zaksięgowania z siedziby klienta (powiat tarnogórski) lub zapewnimy odbiór dokumentów z siedziby klienta przez kuriera. Standardowo usługa odbioru dokumentów przez kuriera kosztuje 13,00 zł (opcjonalnie paczkomat InPost 7,50 zł) i jest kosztem o wiele mniejszym niż poświęcony czas i pieniądze na dojazd klienta lub pracownika biura.        
 3. Przesyłanie dokumentów do biura w postaci skanów.
  • Księgowanie dokumentów jest również możliwe na podstawie otrzymanych skanów dokumentów źródłowych. Ten rodzaj dostarczania dokumentów jest preferowany głównie dla klientów którzy wybrali kwartalny termin rozliczania podatku dochodowego i VAT, gdyż oryginały dokumentów w tym przypadku są dostarczane raz na kwartał, a bieżące księgowanie odbywa się na podstawie przesłanych skanów dokumentów źródłowych.
 4. Korzystanie z oprogramowania proponowanego przez biuro rachunkowe.
  • W przypadku, korzystania z naszego oprogramowania dokumenty sprzedaży automatycznie są przesyłane do naszego systemu księgowego, natomiast dokumenty zakupu klient może samodzielnie wprowadzać do systemu lub przesłaćskany albo dostarczyć dokumenty w uzgodniony z biurem sposób i wtedy pracownik biura zajmnie się księgowaniem.

Generalnie niezbędnym jest dostarczenie do biura oryginałów dokumentów, gdyż dokumenty źródłowe muszą być odpowiednio opisane (instrukcję postępowania z dokumentami dostarczymy Państwu indywidualnie), a przez biuro rachunkowe zadekretowane i naniesione odpowiednie numery zapisów widniejących w systemie księgowym.

 

Każdorazowo sposób dostarczania dokumentów księgowych jest indywidualnie ustalany z klientem biura. Znając potrzeby i możliwości techniczne klienta w tym zakresie wybieramy sposób najbardziej dogodny dla obydwu stron.

 

Miejsce przechowywania dokumentacji księgowej:

Dokumentacja księgowa może być przechowywana w siedzibie naszego biura lub w siedzibie Państwa firmy. Osobiście sugerujemy przechowywanie dokumentów w naszym biurze. Dostęp do potrzebnych Państwu dokumentów nie jest utrudniony, gdyż w każdej chwili na Państwa prośbę prześlemy skany wskazanych dokumentów. Natomiast w przypadku przechowywania dokumentów w siedzibie Państwa firmy, dokumenty są zwracane po zaksięgowaniu.

 

 Negocjuj warunki umowy !!!

  FORMULARZ ZAPYTANIA O CENĘ

 

 

 

Data modyfikacji: 24.05.2012
Copyright © 2012-2024 Biuro Rachunkowe GFIN | All Rights Reserved.
Zadaj pytanie on-line